• „Pomocna dłoń”

• Klasy I, II, III Sp um oraz IV Sp um ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szklarach Górnych meldują zdobycie odznaki „Pomocna dłoń”! Uczniowie otrzymali odznaki za pomoc zwierzętom, a konkretnie za udział w akcji charytatywnej „ Nakrętki zbieramy - zwierzakom pomagamy”

• Szkolny konkurs plastyczny ,,Magiczne słowa - proszę, przepraszam, dziękuję”.

• 22.12.2022 został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję”.Laureatami konkursu zostali:
            I miejsce - A. Tobiś
            II miejsce - K. Nowak
            Ill miejsce - G. Kopeć

I miejskie - K.Warchol-Nowak, M. Partyka
            II miejsce - G. Turkiewicz
            III miejsce - M. Kowalska
            Wyróżnienie - F. Klimkowski, M. Kołkowski, O. Waligóra, S. Szelast
            Organizator: p. Kasia Knihnicka, p. A. Kalinkowska-Choniawko

• #RazemNaŚwięta

• Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha. Nasza szkoła realizuje treści wychowawcze takie jak: uwrażliwianie na potrzeby innych ludzi i angażowanie się w akcje społeczne „dla dobra innych” oraz uczy empatii i życzliwości.Jak każdego roku Samorząd uczniowski przyłączył do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której celem jest wspólne spędzenie przedświątecznego okresu. W ramach akcji „Razem na Święta” nasza placówka podjęła następujące działania:- wykonywanie kartek świątecznych, tworzenie  życzeń z najmłodszymi uczniami,-Mikołajkowa Fotobudka i wspólne wykonywanie zdjęć,- "Pierniczkowe wariacje", przygotowywanie oraz dekorowanie pierniczków,- klasowe spotkania przedświąteczne, wspólne kolędowanie,- Mikołajkowa szlachetna paczka dla zwierzaczka - zbiórka karmy dla zwierząt,- zbiórka nakrętek dla zwierząt z gminy Lubin.Dzięki wzajemnej pomocy możemy sprawić, aby stały się one jeszcze piękniejsze i radośniejsze.Samorząd Uczniowski z opiekunami.