• Krecik i kolorowe skarpetki

• Przedstawiciele Klubu KGHM Lubin wraz z Arkadiuszem Woźniakiem oraz Krecikami odwiedzili nasz Ośrodek.

Uczniowie  otrzymali specjalnie na ten dzień zaprojektowane przez KGHM skarpetki. Jest to symbol wsparcia, tolerancji i solidarności dla osób z zespołem Downa.

Dziękujemy naszym Gościom za pamiec i włączanie się do Światowego Dnia osób z Zespołem Downa.

• Aktywna przerwa - Dzień kolorowej skarpetki

• 21 marca również Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji Dnia Osób z Zespołem Downa - dzień kolorowej skarpetki - nie do pary.🧦Z tej właśnie okazji zorganizował aktywną przerwę, w ramach której nasi uczniowie kolorowali skarpetki zawieszone na korytarzach szkolnych.Zabawa cieszyła się zainteresowaniem wśród uczniów, a każda skarpetka stała się wyjątkowa.

• Dni Patronów

• Pierwszy Dzień Wiosny rozpoczęliśmy w wyjątkowy sposób, nawiązując także do Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa oraz Dnia Poezji. Poranny apel uświetnili wyjątkowi goście. Maria Grzegorzewska opowiedziała o swoim życiu i wielkiej pasji, jaką była pedagogika specjalna oraz walka o pełne prawa dla dzieci z różnego rodzaju schorzeniami. Tym akcentem rozpoczęliśmy także projekt edukacyjny "Dniz Patronami Ośrodka", którego celem jest m.in. przybliżenie wiedzy na temat patronów i ich twórczości  oraz upamiętnienie szczególnych Dni - Dnia Poezji, Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.Postać Jana Pawła II zaprezentował  zaprzyjaźniony z naszym Ośrodkiem ksiądz proboszcz, Paweł Kajl.Po wspólnym zdjęciu w kolorowych skarpetkach, które zakładamy dziś jako symbol niedopasowania genotypowego osób z Zespołem Downa.  Podsumowaniem imprezy były warsztaty plastyczne "Kolorowa skarpetka". Spośród najpiękniejszych prac zostaną wyłonieni laureaci.A już jutro spotkanie z kolejnymi Patronami :)P. Joanna S.  i P. Izabela D.

• Kiermasz ciast i babeczek dla Oliwii

• Razem możemy więcej! ❤️💪 Kierując się tymi słowami zorganizowaliśmy  KIERMASZ CIAST I BABECZEK na rzecz chorej Oliwii, uczennicy naszego Ośrodka z lokalizacji w Lubinie.Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie, dobroć serca i tak liczny udział:
            wszystkim pracownikom.

Opiekunowie SUP. Kasia, P. Kamila, P. Ania

• Global Money Week 2023

• W dniu  20.03.2023 uczniowie klasy 7, 8 Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz Branżowej Szkoły I  Stopnia uczestniczyli w kampanii z zakresu edukacji finansowej Global Money Week 2023 – Webinarium  pt.  , Bezpieczny telefon - jak chronić sie przed cyberprzestępcami?".

• ,Z kulturą mi do twarzy”

• W ramach projektu ,,Z kulturą mi do twarzy” grupy wychowawcze przyrządziły sałatkę grecką, wykonaliśmy zadanie z modułu IV- kultury świata poznając przy tym smaki Grecji. Wyzwaniu towarzyszyło mnóstwo zaangażowania i chęci działania a nade wszystko sałatka grecka nam bardzo smakowała! Organizator: A. Mazur, E. Grzesik, M. Skalska, S. Szkirpan

• ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

• Pani Mirosława Skalska na co dzień pracuje w naszym Ośrodku. Jednak od czasu do czasu w domu, w swojej pracowni, tworzy rzeźby ceramiczne oraz artystyczną ceramikę dekoracyjną.Teraz jest wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć prace p. Mirosławy na wystawie w kawiarni CieKawa w Polkowicach. W imieniu autorki prac i organizatorów serdecznie zapraszamy.

• XXIV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego

• 1 marca 2023 r. odbył się XXIV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego, którego organizatorem był Ośrodek z siedzibą

w Szklarach Górnych.

Turniej oficjalnie rozpoczął i zakończył pan Łukasz Nowicki - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

Pan Dyrektor w swoim przemówieniu po krótce przybliżył zawodnikom historię tenisa stołowego, przypomniał znane sylwetki polskich tenisistów, życząc wszystkim podobnych sukcesów sportowych.

Nad właściwym i sprawnym przebiegiem zawodów czuwał główny organizator

p. Edward Zieliński w asyście: p. Agnieszki Walickiej, p.Ewy Grzesik i p.Anny Szkirpan oraz p. Katarzyny Jania i p. Katarzyny Pietruszko.

Jak zawsze nasz „team wuefistów” spisał się na medal - wszystko przebiegło sprawnie, bezpiecznie i bezproblemowo,

z zachowaniem zasad „Fair play".

Dzięki wsparciu Stowarzyszenia "Pro Humanitatis", o "słodką"części zawodów - pyszne ciasto i gorąca herbatę i kawę - zadbali "hotelarze" na czele z p.Renatą Barnaś.

Dziękujemy także p. Ani Ślusarczyk i grupie uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie, którzy sędziowali wszystkie mecze.

Nasz Ośrodek z siedzibą w Szklarach Górnych reprezentowali: Aleksandra Stefan, Andżelika Burdzy, Mariusz Kaźmierczak i Robert Partyński.

Zawodnicy startowali w kategoriach wiekowych dziewczynki i chłopcy,

młodsi i starsi.

Nasi reprezentanci drużynowo wywalczyli

I miejce , a indywidualnie klasyfikacja prezentuje się następująco:

Aleksandra Stefan -

II miejsce w kategorii „dziewczynki młodsze"

Mariusz Kaźmierczak -

I miejsce w kategorii „chłopcy młodsi"

Andżelika Burdzy -

I miejsce w kategorii „dziewczynki starsze”

Robert Partyński -

II miejsce w kategorii „chłopcy starsi”