WALENTYNKI W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH
- 33
WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE ❤️
- 5
Od samego rana widać było uśmiechy na twarzy, a w powietrzu można było wyczuć radość, bliskość i wzajemną życzliwość. Dokładnie dziś 14 lutego, tuż po powrocie z ferii zimowych świętowaliśmy "Dzień Zakochanych" czyli Walentynki. Nazwa ta pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych oraz osób chorych na epilepsję i choroby nerwowe.Z tej okazji Samorząd uczniowski przygotował FOTOBUDKĘ MIŁOŚCI oraz kilka rekwizytów do wykonania wspólnych zdjęć.Dziękujemy za wspólną zabawę ❤️
UWAGA!!!
Ferie zimowe powoli się kończą...uprzejmie informujemy, że w naszym Ośrodku od 14.02 nauka nadal będzie odbywała się w formie stacjonarnej! Do zobaczenia!
Już w poniedziałek ❤️WALENTYNKI❤️
Samorząd uczniowski zaprasza do specjalnie przygotowanej z tej okazji ❤️FOTOBUDKI MIŁOŚCI❤️Wspólne zdjęcia będą robione podczas długiej przerwy, godzina 10:35 (aula Ośrodka).Zachęcamy również do zaopatrzenia się w akcent kolorystyczny, który kojarzy się z miłością. Mile widziane części garderoby w kolorze czerwonym.ZAPRASZAMY ❤️❤️❤️
#LaboratoriaPrzyszłości
Do kolejnych szkół dociera wyposażenie zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości
W ostatnie dni przed zimowymi feriami do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, na ręce Pana Dyrektora Łukasza Nowickiego i koordynatora projektu- Pani Marty Foltyniewicz-Kossowskiej, trafiło wyposażenie, między innymi - nowoczesne sprzęty audiowizualne, drukarka 3D oraz maszyny do szycia w pracowni krawieckiej.
Projekt #LaboratoriaPrzyszłości jest rządowym projektem mającym na celu stworzyć w szkołach nowoczesne pracownie techniki, robotyki, informatyki i nie tylko. Każda szkoła w Polsce otrzymała pieniądze na realizacje i zakup sprzętu.
Tym samym uczniowie SOSzW już od nowego semestru roku szkolnego 2021/2022, będą mogli korzystać z otrzymanych sprzętów i wejść na wyższy poziom edukacji, który zaczyna być dostosowany do coraz to bardziej nowoczesnego otaczającego nas świata.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Babciu, Dziadku,
Wasz dom to dom wróżki,
gdzie się spełniają marzenia.
To takie miejsce na ziemi,
gdzie smutek w radość się zmienia!
Wszystkim Babciom i Dziadkom uczniowie klasy IV - V SP składają najserdeczniejsze życzenia - moc uśmiechu i radości niech w waszych sercach gości.PS Mamy nadzieję, że piosenka, którą dla Was przygotowaliśmy, umili Wam ten piękny dzień!Wasze wnuczki i wnukowie.
Quiz Wiedzy Ogrodniczej
Mimo zimowej aury niedawno uczniowie Szkoły Podstawowej klas VI-VIII zmagali się z pytaniami w Quizie Wiedzy Ogrodniczej. Uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów:
Kl. VI Wojciech Piotrowski,
Kl. VII Oskar Lachowski,
Kl. VIII Damian Sawicki.
Serdecznie gratuluję.
Organizator- Iwona Krzyżanowska Fulawka
Szkoła Przyjacielem Zwierząt
Szkoła Przyjacielem Zwierząt😊 Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami dziękuje za włączenie się w akcje ,,zbiórka karmy dla zwierząt”❤️😊❤️
„Ratujemy i uczymy ratować”
Dnia 17.12.2021r w ramach ogólnopolskiego programu pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować” odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej kl. I-III. Tematem spotkania było: „Wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, resuscytacja krążeniowo-oddechowa”. Celem akcji było wzbogacenie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej udzielania pierwszej pomocy w nagłej utracie przytomności oraz w przypadku utraty oddechu
i krążenia. Podczas warsztatów przedstawiono:
- emisję filmu edukacyjnego i instruktażowego;
- zasady zachowania się w przypadku udzielania pierwszej
pomocy osobie poszkodowanej;
- pokaz dotyczący udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty
przytomności oraz utraty oddechu i krążenia;
- ćwiczenia z uczniami: wzywanie pomocy oraz resuscytację
krążeniowo-oddechową na fantomach;
Na koniec zajęć rozdano uczniom podręczniki do nauki pierwszej pomocy
Organizatorzy: Elżbieta Rydlewska, Czesława Szydełko.
Rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Instrumenty na cztery pory roku”
- 3
22.12.2021r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pt. ,,Instrumenty na cztery pory roku”.Prace charakteryzowały się dużą różnorodnością w podejściu do tematu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach. Zapraszamy do galerii zdjęć 😊 Organizator: p.Katarzyna Knihnicka
SPEKTAKL TEATRALNY "PROROCTWO"
#RazemNaŚwięta - muzyczne życzenia świąteczne
#RazemNaŚwięta
UWAGA WAŻNA INFORMACJA
Decyzją Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych w dniach od 20-22 grudnia 2021 r. oraz od 3 do 5 stycznia 2022 r.
zajęcia będą odbywały się w trybie stacjonarnym.
NIE BĘDZIE nauczania zdalnego!
!!!UWAGA ZMIANA KONTA BANKOWEGO OD 01.12.2021!!!
NALEŻNOŚĆ ZA WYŻYWIENIE NALEŻY WPŁACAĆ NA NOWY NUMER KONTA:
27 1090 2082 0000 0001 4910 7300
Mikołaj w grupach wychowawczych
- 5
6 grudnia to dzień na który czekają dzieci przez cały rok a szczególnie wówczas, gdy nadchodzi zimowy czas – to Dzień Świętego Mikołaja. Piszą i wysyłają listy pod wskazany adres a potem niecierpliwie czekają by spełniło się ich marzenie. Tak też i było w tym roku.
Od rana w Ośrodku było wielkie poruszenie dzieci i młodzież zadawała sobie pytania: „co dzisiaj dostanę od Mikołaja?”, „czy o mnie pamięta?”. I owszem od rana dzień był pełen prezentów, słodyczy, ciepłych słów – bo przecież Mikołajki to piękny czas.
Do tego dnia przygotował się również Samorząd Grup Wychowawczych - był Mikołaj, który pukał do drzwi i krzyczał „ho, hoo, hooo….”, a potem rozdawał słodkie upominki.
Wieczór kolęd w Ośrodku
Prezentacja i Podsumowanie Projektu Audiobooków Muzycznych
,Podsumowanie projektu edukacyjnego w ramach innowacji pedagogicznej „Audiobook muzyczny”
- 6
Uczniowie SOSzW im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych od lutego do grudnia 2021 r. uczestniczyli w tworzeniu muzycznych audiobook’ów. Niniejszy projekt składał się z kilku etapów. W każdym z nich nasi uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością: grali na dzwonkach, szyli „kartki” książeczki sensorycznej, czytali wiersze z literatury dziecięcej, poszukiwali informacji dotyczących autorów wierszy i muzyki programowej.Natalia Żądło, Martyna Klemenska, Andżelika Burdzy, Wiktoria Mazur i Paweł Żwir stworzyli zgrany zespół, który pod czujnym okiem pani Kasi, pani Ani i pani Agnieszki mógł realizować artystyczne przedsięwzięcie i rozwijać swoje umiejętności. Wiele miesięcy ciężkiej pracy zaowocowało stworzeniem muzycznych aodiobook’ów wraz z książeczką sensoryczną. Koordynator projektu: p. Katarzyna Knihnicka, p. Anna Kalinkowska -Choniawko, p. Agnieszka Wolak”
Uroczysty dzień podsumowania i zakończenia projektu ,,Czwartkowe spotkania ceramiczne - przygotowanie uzdolnionych, niepełnosprawnych intelektualnie uczniów do pracy na warsztatach terapii zajęciowej”
- 14
Dzisiaj, 10 grudnia nadszedł uroczysty dzień podsumowania i zakończenia projektu ,,Czwartkowe spotkania ceramiczne - przygotowanie uzdolnionych, niepełnosprawnych intelektualnie uczniów do pracy na warsztatach terapii zajęciowej”. Projekt realizowany był
w ramach dotacji pozyskanej z Funduszu Małych Inicjatyw. Realizatorkami projektu były Aneta Szlęzak, Agnieszka Król- Stępień oraz Mirosława Skalska. Uczestnikami projektu było siedmioro uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Dagmara, Nikola, Martyna, Olaf, Krystian, Klaudiusz i Grzegorz. Przebieg i realizację projektu śledziliśmy co tydzień, począwszy od 21.10 do 09.12. na naszej stronie internetowej i FB. W sumie przepracowaliśmy 21 godzin w Pracowni Ceramiki Unikatowej w Ostaszowie, poznając, cały proces technologiczny tworzenia w glinie.W uroczystym zakończeniu oraz wspólnych warsztatach ceramicznych uczestniczyli wszyscy uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz ich rodzice, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z opiekunem - Panią Magdaleną Woldan, a także nauczyciele z naszej placówki. Z przyczyn osobistych nie dojechała do nas niestety Pani Małgosia- prowadząca zajęcia w ramach projektu. Otwarcia warsztatów dokonał Dyrektor Pan Łukasz Nowicki, wręczając uczestnikom projektu certyfikaty ukończenia 21 godzinnych warsztatów ceramicznych.
W klimacie świątecznych melodii powstawały gliniane arcydzieła (choinki, ozdoby choinkowe, serduszka, misy i aniołki). Piękne było to, że niejednokrotnie dzieci stawały się nauczycielami dla swoich rodziców- instruując ich w jaki sposób wykonać np. koronkową gwiazdkę, czy przykleić za pomocą szlikieru guziki dla bałwanka. Wypalone i poszkliwione prace będą dla uczestników spotkania ozdobą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Warsztatom towarzyszyła wystawa prac uczestników oraz słodki poczęstunek. Z tej okazji wydany był również folder z informacją na temat projektu, wraz z krótką prezentacją naszych artystów. Autorem opisów była Pani Ewa Bujak, której serdecznie dziękujemy. Przeczytajcie……:
Martyna Klemenska – nieodgadniona, nieprzewidywalna, wulkan energii, jednak przy tym delikatna
i wrażliwa. W jej duszy kryje się wiele talentów, kto wie co jeszcze czas pokaże? Kocha muzykę, taniec i śpiew. Jej subtelne, chociaż targane emocjami wnętrze potrafi pięknie „tworzyć”. Praca z gliną daje jej wytchnienie i przynosi ukojenie.
Nikola Knakiewicz – pewna siebie, energiczna, poważna. Mimo tego emanuje od Niej wiele ciepła, dobroci, chęci pomocy innym, młodszym, mniej zaradnym dzieciom. Zawsze chętna do działań artystycznych i twórczych.
Dagmara Kulik – trochę nieśmiała, jakby badała rzeczywistość w której się aktualnie znajduje. Potrzebuje trochę czasu do podjęcia aktywności, po czym nabiera pewności i otwiera się na otaczający świat. Wtedy właśnie eksplodują emocje i ukryte talenty.
Grzegorz Czarnota – otwarty, życzliwy, chętny do pomocy, zawsze skory do dyskusji. Nie boi się wyzwań oraz trudnych tematów. Na jego twarzy często gości uśmiech, dzięki czemu zjednuje sobie życzliwych ludzi o dobrym sercu.
Krystian Szeptuch – Krystian to „człowiek orkiestra”. Recytuje, maluje, śpiewa… Bardzo chętnie prezentuje się przed publicznością, co daje mu jeszcze większe chęci do dalszej pracy artystycznej. Mówi powoli, zastanawiając się nad każdym słowem, kolejną myślą. Zawsze pomocny, do każdego człowieka podchodzi z życzliwym uśmiechem na ustach. Niezwykle kulturalny i szarmancki.
Olaf Wesoły – Młodzieniec żyjący swoim światem, marzeniami i pragnieniami. Kocha sztukę, otaczający go świat, a nade wszystko ceni spokój i ciszę. Jego błogie spojrzenie rozbroi najbardziej rozsierdzonego kolegę.
Klaudiusz Dziuba – ceni spokój, uporządkowany świat wokół siebie oraz piękno przyrody, które daje mu wytchnienie oraz ukojenie od codziennego zgiełku. Życzliwy, uprzejmy, nieco poważny, wyróżnia się elokwencją i chęcią poznawania świata. W jego duszy tkwi zamiłowanie do muzyki, malarstwa
i szeroko pojętej sztuki.Projekt pn. "Czwartkowe spotkania ceramiczne" - przygotowanie uzdolnionych, niepełnosprawnych intelektualnie uczniów do pracy na warsztatach terapii zajęciowych, jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030
@dfop.org
@FundacjaUmbrella
@TRATWA.org
@Narodowy Instytut Wolności
Archiwum Aktualności
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wszystkie